انتخاب زبان

هایفوتراپی، آخرین و جدیدترین روش کشیدن پوست غیر تهاجمی روز دنیا. (در یک جلسه)

 کاربردها :

 • لیفتینگ (کشیدن پوست)
 • افزایش قوام پوست
 • کاهش عمق خطوط ناز و لابیال
 • بالا کشیدن ابرو
 • از بین بردن چین و چروک­های ریز نظیر چروک­های زیر اطراف چشم
 • پر کردن فرو رفتگی شقیقه­ها
 • درمان اسکارهای فرو رفته
 • داراى تاييديه هاى معتبر دنيا مثل : FDA,  CE, ISO

 

 

 

تعریف HIFU  (هايفو):

HIFU :   (High Intensity  Focused. Ultrasound )

امواج اولتراسوند با شدت بیشتر از 5walt/cm2 را که بصورت کاملاً متمرکز و در عمق موردنظر تابیده می­شوند را امواج اولتراسوند با شدت بالا می­گویند.

 

(لیفتینگ صورت توسط امواج اولتراسوند متمرکز یا هایفو)

امواج اولتراسوند (فراصوت) به شکلی از امواج مکانیکی گویند که فرکانس آنها از حد شنوائی انسان بالاتر از 20/000 هرتز می­باشد.

مؤثرترین تکنیک­هایی که برای لیفتینگ (کشیدن پوست) صورت توسط جراحان انجام می­شود اثر روی SMAS است ( SMAS liftingيا Superfecial  Musculo Aponeurotic System) که ما می­توانیم با روش غیرتهاجمی و غیر جراحی دسترسی به عمیق­ترین لایه درم، یعنی درم رتیکولر و نیز SMAS با روش هایفو امکان­پذیر می­گردد.پس می­توان ادعا کرد که روش هایفو مهم­ترین و مؤثرترین تکنیک غیر تهاجمی لیفتینگ صورت در حال حاضر می­باشد.

 

    مکانیسم اثرHI fU  در پوست (هايفو درروى پوست داراى دو نوع اثر است)

 

1- اثر کلاژن­سازی هایفو

این اثر با امواج اولتراسوند با انرژی کمتر و با کارتریج M7 ایجاد می­شود، که موجب افزایش جنبشی ملکولی و نتیجتاً افزایش دما شده و دما تا حدود 65-70 درجه افزایش می­یابد که افزایش دما موجب تحریک فیبرو بلاست­ها در ناحیه درم رتیکولر در عمق 3 میلیمتری و نهایتاً منجر به ساخت کلاژن و استینی می­گردد. از طرف دیگر افزایش دما، موجب به راه افتادن پروسه رنا چوراسيون کلاژن می­گردد. در نتیجه کلاژن­های بی کیفیت و فاقد اثر بیولوژیک قوی، کلاژهای دارای حداکثر قدرت بیولوژیک تبدیل خواهد شد (کاهش چروکهای ریز)

2- افزايش الاستيسيته و لیفتینگ پوست و ایجاد انقباض و کشیدگی مجدد لایه SMAS

این اثر با امواج اولتراسوند با انرژی بیشتر توسط کارتریج (D) وارد پوست می­شود. درعمق ٤/٥ ميلى مترى همگراه شده و توليد نقاط پرانرژى دراين محل ها مى نمايد كه به اين نقاط Coagulation Thermal Zon  گفته می­شود. در اطراف این نقاط که e بعلت کمتر بودن توزیع حرارت پروسه ترسیم بافتی شروع می­شود که این خرد در افزایش ((استیسیته)) این لایه مؤثر می­باشد. با افزایش میزان انرژی در کارتریج­ها می­توان میزان لیفتینگ را تغییر داد. بطوریکه فردی با سن بالا و میزان افتادگی پوست شدید از کارتریج D4 که میزان انرژی بیشتری دارد و برای بیمار جوانتر و دارای افتادگی کمتر از کارتریج D با سطح انرژی کمتر استفاده می­نماییم. و اگر در حین پروسه درمان با کارتریج D4 بیمار از عدم تحمل درد شکایت داشت، کارتریج را عوض نموده و ادامه درمان را با کارتریج D7 انجام می­دهیم. این روش از نظر سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأئیدیه خود را به عنوان یک روش ایمنی و بی خطر در لیفتینگ صورت گرفته است.  


 مراقبت­های قبل و بعد از هایفو

 

مراقبت­های قبل از هایفو

 • سه روز قبل بیمار باید از مصرف داروهای حاوی  اسيد گليكوليك،ايزوترتينويين، اسید سالیسلیک و رتین A خودداری شود.
 • محل درمان باید عاری از هر نوع کرم، کرم­پودر، لوسیون و مواد آرایشی باشد.
 • صورت باید با آب و شوینده ملایم شستشو و پاک شود.
 • مقدار لازم از ژل اولتراسوند در محل درمان پخش شود.

مراقبت­های بعد از درمان با هایفو

 • بايك دستمال نرم وتميز ژل ازروى صورت پاك شود.
 • صورت را با آب خنک می­شوئیم و بعلت حساسیت پوست از تماس آب گرم پرهیز شود.
 • از کرم مرطوب کننده مناسب فاقد مواد محرک استفاده شود، و کرم ضدآفتاب مناسب مصرف گردد.
 • از تماس مستقیم با نور خورشید پرهیز شود.
 • از لایه برداری پوست حداقل به مدت یک هفته پرهیز شود.
 • احتمال بروز اریتم (قرمزی) مختصر در ناحیه درمان، بلافاصله بعد از درمان وجود دارد که طبیعی بوده و حداکثر تا چند ساعت بعد رفع خواهد شد.
 • از انجام فعالیت­های ورزشی که منجر به تعریق بیش از حد می­شود تا چند روز پرهیز شود.


 چند سوال درباره هایفو

 

چگونگی هایفو تراپی روی پوست؟

بلافاصله بعد از درمان کشیده¬تر شدن پوست حس می¬شود. و بعد از 2 هفته تا 2 ماه مشخص¬تر می¬شود و روند بهبودی طی 6 ماه آینده هم ادامه دارد. و شاهد مؤثر بودن درمان بیشتر در زمینه سفت شدن و لیفتینگ چهره و گردن خواهیم بود.

مدت زمان هر جلسه؟

بسته به محل هایفوتراپی بین 30 تا 45 دقیقه می باشد. این روش کاملاً راحت و در بعضی افراد با حساس با کمی درد مختصر همراه است که قبل از درمان با مصرف یک مسکن خوراکی مثل استامینوفن کاهش می یابد.

ماندگاری هایفوتراپی

بسته به میزان شلی پوست و نوع رژیم غذایی، سن، ژنتیک، لیفت صورت، حدود 1/5 تا 2 سال باقی می ماند. و افرادی که تمایل به ماندگاری بیشتر داشته باشند می توانند هر 8 ماه تا 2 سال یکبار این روش را تکرار کنند و همیشه جوان بمانند.

چه کسانی نمی توانند هایفوتراپی کنند؟

از سی 30-40 سالگی که شلی پوست شروع می شود از این روش می توان استفاده کرد. البته شلی و افتادگی خفیف تا متوسط، نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد. و همچنین افرادی که می خواهند کاهش وزن داشته باشند نگران شلی پوست خود هستند. افرادی که شلی و افتادگی زیاد دارند بجای عمل جراحی می توانند از روشهای ترکیبی RF فراکشنال و هایفوتراپی و تزریق ژل یا چربی استفاده کنند. و حتی هر تیپ پوستی و افراد با پوست تیره نیز می توانند از این روش استفاده کنند. (برعکس لیزر) (چند جلسه لازم است) : یک جلسه برای کسانی که شلی و افتادگی خفیف و متوسط دارند کافیست. ولی افراد با سن بالاتر بدلیل شلی پوست بیشتر می توانند بعد از 6 ماه یکبار دیگر آنرا انجام دهند.

افرادی که نمیتوانند هایفوتراپی کنند؟

- افرادی که پروتز فلزی یا استنت قلبی دارند. - خانمهای باردار - بیماران فریمی - بیماران دیابتی - زخم یا تب خال فعال در محل مورد درمان - بيماران صرعى

 

ارتباط با ما

مشهد - بلوار کلاهدوز -کلاهدوز 8 ,پلاک 69
 38462601-3(051)
info@simateb.com

نرم افزار سیماطب

jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla